Turistické cíle v Příbrami a okolí

Ševčínský důl PříbramNejvětší turistickou atrakcí Příbrami je bezesporu hornické muzeum a Svatá Hora. Nicméně v okolí i městě samém se nachází mnoho dalším pamětihodností, které stojí za to navštívit.

Hornické muzeum

Ševčinský důl PříbramHornické muzeum Příbram je počtem stálých expozic největší hornické muzeum v České republice. Založeno bylo v roce 1886 a sídlí v Příbrami, ve čtvrti Březové Hory. Více o hornickém muzeu se dočtete v našem článku zde.

Svatá hora

Svatá horaSvatá hora je známé mariánské poutní místo a významný barokní areál ležící na kopci nad Příbramí.  Více o areálu Svatá hora se dozvíte v našem článku zde.

 

 

 

Kostel svatého Jakuba

Svatý Jakub kostel PříbramKostel svatého Jakuba je pravděpodobně nejstarší stavbou v Příbrami. Původně gotický kostel ze 13. století byl v 18. století přestavěn v barokním stylu. Kostel naleznete na náměstí T.G. Masaryka.

 

 

Kostel svatého Vojtěcha

Kostel sv. VojtěchaKostel svatého Vojtěcha je dominantou náměstí J.A. Alise v Březových Horách v Příbrami. Kostel byl postaven v novorenesančním stylu v letech 1887 – 1889.

 

 

 

Památník vítězství

SlivicePamátník vítězství leží nedaleko Příbrami u obce Milín a Slivice. V této lokalitě probíhaly jedny z posledních bojů druhé světové války kdy se německé jednotky pod velením generála Carla von Pückler-Burghausse snažily proniknout na západ a kapitulovat do amerického zajetí. Německá jednotka o původní síle 7000 mužů kapitulovala 12. května 1945.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *